Aktualności

O. Jan Pelczarski Przełożonym Generalnym

Data dodania: 2018-08-14

       Na dzień dzisiejszy zaplanowano wybór Przełożonego Generalnego i Jego Rady. Msza św. sprawowana była do Ducha Świętego, której przewodniczył delegat papieski P. Guilermo Rico Rodriguez OFM. W homilii zaprosił nas do refleksji na temat „Et vocavit eos” ... przypomniał o naszych korzeniach i włączeniu w ewangeliczne braterstwo w głoszenie Słowa Pana, który powołał nas „oni ut cum Illo” by być w Kościół świadkiem ducha Marello.

      W głosowaniu na Przełożonego Generalnego Józefitów najwięcej głosów otrzymał O. Jan Pelczarski, który po modlitwie zaakceptował głos Kapituły. Ciepłe i długotrwałe oklaski wyrażały wdzięczność, sympatię i szacunek członków Kapituły dla nowego Przełożonego. 

Kapituła - relacja

Data dodania: 2018-08-06

 6.08.    WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII WYDARZEŃ obok, a komentarze z dni w rozwinięciu, Zapraszam.    


 
 Po dniach skupienia, wyborach do komisji czuwających nad prawidłowością obrad, rozpoczęła się część sprawozdawcza Kapituły. 
Po sprawozdaniu O. Przełożonego Generalnego, poznaliśmy stanowisko Stolicy Apostolskiej odnośnie Prowincji Peru. Następnie sytuację ekonomiczną zgromadzenia. 
Dzisiaj raporty z Prowincji : Północnych i Południowych Włoch i Polski.

Rozpoczęcie obrad

Data dodania: 2018-08-03

O godzinie 15.30 nastąpiło oficjalne otwarcie Kapituły Zgromadzenia, z udziałem asystenta papieskiego P. Guilermo Rodrigueza Rico, O.F.M. W zgodzie z naszymi konstytucjami O. Guilermo będzie towarzyszył nam w tej ważnej podróży.

Wczoraj po południu, jak i dzisiaj rozpoczęto głosowania, wybrano dwóch skrutatorów: brata Mario Belangero (Włochy) i brat Lorenzo Moneva (Filipiny).

W następnym głosowaniu 4 sekretarzy: ojciec Vincenzo Grossano (południowe Włochy), ojciec Guido Miglietta (kuria), ojciec Luigi Testa (północne Włochy), ojciec Maximo Sevilla (Filipiny).

2 Moderatorów czuwających nad przebiegiem prawidłowości obrad: ojciec Paul McDonnel (Ameryka) i ojciec Jan Pelczarski (Boliwia).

Członkami Komisji ds. Rewizji wyborów do Kapituły: Ojciec Sebastian Jacobi (Indie), Ojciec Lino Mela (Kuria), Ojciec Tadeusz Skolimowski (Polska).

Członkami Komisji Ekonomicznej zostali: Ojciec Ronulfo Alkonga (Filipiny), Ojciec Antonio Neto (Brazylia), Ojciec Sunil Kallarakal (Indie).

      Sprawozdania rozpoczął Ojciec Generał, przedstawił relacje z sześcioletniego okresu swojej pracy i Rady Generalnej.

Kapituła Generalna 2018

Data dodania: 2018-08-01

      Od 1 do 31 sierpnia trwa w Rzymie Kapituła Generalna Oblatów św. Józefa – józefitów.

Kapituła Generalna zwoływana jest co 6 lat, aby przeanalizować działalność Zgromadzenia, zastanowić się nad owocami i porażkami, czy zdążamy drogą którą wyznaczył nam Założyciel, zaakceptował Kościół zatwierdzając Konstytucje. Również na kapitule wybierane są najwyższe władze zgromadzenia : Przełożony Generalny i Jego Rada.

Rozpoczęły ją dni skupienia prowadzone przez współbrata O. Mario Guinzonio (z Brazylii).

Nadzieja na Mundial

Data dodania: 2018-07-31

      Taką nazwę nosi projekt, który w ostatni weekend rozegrany został w Warszawie. Skierowany jest do młodych chłopców z domów dziecka i domów opieki. Ma wymiar ogólnoświatowy. Mieliśmy zaszczyt gościć przed rozgrywkami grupę chłopców z Ukrainy, którzy przyjechali parę dni wcześniej do Polski ( po raz pierwszy) aby poznać trochę Warszawy. Przyjechali z Lwowa ze swoim trenerem, tłumaczką i pod opieką 2 kapłanów. Nic nie zapowiadało że ci bardzo sympatyczni młodzieńcy to mistrzowie świata w swojej kategorii. W finale pokonali Holandię. Po zwycięstwie, niesamowitej euforii i radości, przyjechali aby się pochwalić, opowiedzieć o swojej radości i podziękować za gościnę u św. Józefa.

      Cieszymy się razem z Wami i gratulujemy. Tak przebojowo pokonujcie wszystkie przeszkody.

30.07. ksm


1 2 3 4 ...27 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu