Data dodania: 2013-09-20
W dniach od 9 do 28 września w domu macierzystym w Asti odbywa się kurs duchowości dla formatorów naszego zgromadzenia - Oblatów św. Józefa.

Obecni są formatorzy z większości naszych Prowincji - Peru, Brazylii, Indii, Filipin, Nigerii, Polski i 2- uch Prowincji włoskich. Są obecne siostry józefitki oblatki - które biorą czynny udział w kursie i obradach. Oprócz członków Rady Generalnej, obecni są przedstawiciele Kurii Generalnej z O. Severino Dalmaso, byłym Przełożonym Generalnym. 

 

 

Po dopołudniowych wykładach formacyjnych prowadzonych pod przewodnictwem oJohna Attullivice generała, odbywa się dyskusja na przedstawione zagadnienia, czy problemy formacyjne zgromadzenia. Uczestnicy przedstawiają relacje ze swoich Prowincji - jak się przedstawia proces formacyjny, jakie są podejmowane działania powołaniowe. Spotkanie zostało ubogacone wspólnym wyjazdem w miejsca związane z życiem i działalnością św. Józefa Marello. W ostatnią sobotę 14.09. odwiedziliśmy kościół w Turynie - Corpus Domini, w którym Józef Marello był ochrzczony, oraz parafię w San. Martino Alfieri, gdzie spędzał swoje lata dzieciństwa i młodość.