Data dodania: 2014-05-26

 

W piątek przezywaliśmy uroczystość św. Józefa Marello założyciela zgromadzenia Oblatów Św. Józefa. W domu warszawskim uroczystej mszy świętej przewodniczył o. Prowincjał Marek Maziarz, homilię wygłosił o. Józef Gucik. O. Józef nakreślił ramy czasowe i przedstawił sylwetkę naszego założyciela.

W tych burzliwych czasach po okresie napoleońskim w Piemoncie (północne Włochy), na tej pustyni duchowej, działali wielcy święci Piemontu np. św. Jan Bosco, czy św. Józef Marello ksiądz z diecezji Asti. Powołał do istnienia zgromadzenie, aby oblaci zajęli się wychowywaniem młodzieży, katechizacją, opiekowali się starszymi, pomagali w duszpasterstwie księżom diecezjalnym. Był również świętym biskupem diecezji Acqui.

 

Po mszy świętej współbracia przedstawili prezentacja multimedialna o założycielu i międzynarodowym charakterze zgromadzenia. Dziękujemy : br. Damianowi za pomysł, montaż i obsługę techniczną; br. Piotrowi za tekst i recytację; drugiemu br. Piotrowi za obsługę techniczną dźwięku. Całość zwieńczyła wspólna agapa w naszym refektarzu, przy cieście upieczonym przez braci.

kl. Dariusz O.