Data dodania: 2014-03-28

W dniach od 21 do 23 marca, w naszym domu formacyjnym w Warszawie, odbyły się rekolekcje dla młodzieży męskiej. W tych dniach gościliśmy grupę ministrantów, którzy przyjechali z naszej parafii św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Kielc wraz z ich opiekunem Bratem Witoldem Kuchnio.   

 

Grupa przybyła do nas w piątek. wieczorem chłopcy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W sobotę O. Krzysztof przedstawił historię Zgromadzenia. Zaprezentował obecną działalność Józefitów w kraju i na świecie. W spotkaniu wykorzystał multimedialną prezentację opowiadającą o naszej działalności, jak również zdjęcia o przebiegu formacji kleryków i braci zakonnych.

  

W drugiej części dnia młodzież zwiedzała Warszawę. Oglądaliśmy między innymi Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki, Stadion Narodowy, oraz Stare Miasto. Kulminacją dnia była Msza Święta w naszej kaplicy. Wieczorną wspólną rekreację przeznaczyliśmy na mecz piłki nożnej. W meczu piłkarskim brali udział bracia zakonni kontra ministranci z Kielc. Ministranci z Kielc okazali się lepsi i wygrali. Gratulujemy wygranej.  

W niedzielę był czas na indywidualne spotkania, rozmowy. Wiele było pytań i zainteresowanie tą formą życia. Młodzi bracia będący w formacji chętnie angażowali się we wszystkie działania.

Dziękujemy, że znaleźliście chwilę i skorzystaliście z naszych rekolekcji zapraszamy ponownie.

 

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA KOLEJNE REKOLEKCJE CZEKAMY. OBLACI ŚW. JÓZEFA...