Data dodania: 2014-02-13

Szczęść Boże!
Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia zwraca się z ogromną prośbą o włączanie się i pomoc w rozpowszechnieniu „ Międzynarodowej Szpitalnej Koronki do Bożego Miłosierdzia”

Modlitwa jednocząca chorych z różnych zakątków świata w pierwsze piątki miesiąca w Godzinie Miłosierdzia (o godzinie 15.00) miałaby na celu uświadamiać chorym jak wielką wartością jest oddanie Panu Bogu swojego cierpienia za innych chorych oraz za osoby umierające. Takie zjednoczenie w jednym czasie w modlitwie serc osób, które trwają w smutku i strachu o własne zdrowie - z Najświętszym Sercem Konającego Pana Jezusa, w pierwsze piątki miesiąca w Godzinie Miłosierdzia, ma na celu złożenie wspólnej ofiary przebłagalnej.

http://pl.gloria.tv/?media=564622 

 

Poprzez tę koronkę chcemy przybliżyć ludziom chorym Miłosierdzie Boga, który nie opuszcza człowieka w potrzebie. Pan Jezus przekazał św. Faustynie bardzo ważne słowa odnośnie odmawiania koronki przy chorych i umierających: Przez odmawianie tej koronki, podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą.(...). Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy ale jako Zbawiciel miłosierny. (Dz. 1541) Dzięki kapelanom szpitalnym i osobom świeckim chcemy docierać z tą modlitwą do szpitali,
hospicjów, domów opieki społecznej i wszędzie tam, gdzie są chorzy i cierpiący, czyli nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach świata. To budzi nadzieję i nie pozostawia chorych w osamotnieniu. Błogosławieństwa całej inicjatywie udzielił ks. bp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Plakaty i ulotki będzie można pobrać z naszej strony internetowej lub prześlemy je nieodpłatnie. Prosimy o zgłaszanie udziału szpitali w tej modlitewnej inicjatywie, przesyłając e-mail na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia
Z wyrazami najgłębszego szacunku
O. Remigiusz Recław SJ