Data dodania: 2013-10-18
W dniach od 14-16 października 2013 r na Jasnej Górze, odbyła się XXXI pielgrzymka Braci zakonnych, w której również braliśmy udział. Hasłem tegorocznego spotkania braci były słowa " Wierność Bogu i powołaniu w życiu zakonnym”.

W trakcie pielgrzymki rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej po klasztorach męskich w Polsce.

 

 

Choć w takim spotkaniu brałem udział pierwszy raz, to czułem się jak w domu, serdeczna, braterska atmosfera, rozmowy, poznanie wielu nowych znajomych z którymi - nawet sobie z tego nie zdawałem sprawy - łączy mnie wiele : miłość do Boga, chęć poświęcenia Mu swojego młodego życia, chęć służenia bliźnim, choć różne mamy charyzmaty to wspólne cele i chyba drogi.

Na program naszego spotkania składały się: wspólna modlitwa brewiarzowa prowadzona przez braci benedyktynów, konferencje prowadzone przez br. Albertyna Dorociaka i ks. Tomasza (Kamilianina), oraz Droga Krzyżowa. Ale w centrum była msza święta.

Nie mniej duchowym przeżyciem, ale z sensie kultury był koncert "Pieśni Sakralnej” w wykonaniu między innymi P. Alicji Majewskiej.

W tegorocznej pielgrzymce miałem możliwość poznania braci z wielu zgromadzeń i tych z wielowiekowymi tradycjami, ale i tych którzy dopiero próbują realizować swoje charyzmaty w naszym kraju.

Wzajemne spotkania, rozmowy, oraz wymiana myśli bardzo mnie ubogaciła. Będę prosił przełożonych by na następne spotkanie pozwolił nam pojechać.

br.PiT.