Data dodania: 2018-05-29

 

O chwalebny Patriarcho św. Józefie, wraz z Kościołem wzywamy Cię jako wielkiego Orędownika. Spojrzyj łaskawym okiem na nasze Zgromadzenie, które dzisiaj odnawia swoje oddanie i zawierzenie Tobie, jako nasz najlepszy Opiekun i Ojciec. Usłysz nasze wezwanie i naszą ofiarę i przyjmij całą naszą Rodzinę zakonną; weź ją jako twoją własność; strzeż ją, broń, tak jak troszczyłeś się i broniłeś św. Rodziny z Nazaretu.

 

 

Tobie zawierzamy przełożonych, kapłanów, braci, kleryków profesów, nowicjuszy, postulantów, wszystkich kandydatów, siostry, agregatów i osoby świeckie. Oczyść serca, uświęć zamiary, prowadź intelekt i spraw, abyśmy byli godnymi apostołami w Kościele, który pracuje dla zbawienia świata, i w którym my również pracujemy, i chcemy coraz bardziej pracować w gorliwości jako posłuszni i pobożni synowie.

Strzeż o św. Józefie, wszystkie nasze domy i dzieła, jakie są nam powierzone i tam gdzie jesteśmy powołani, aby żyć i pracować w miłości. Ty, któryś wspierał boskiego Zbawiciela, zbawienie wszystkich ludzi, prowadź pomimo trudności życie młodych i wszystkich ludzi do Boga poprzez naszą codzienna posługę. Ty, który w Jezusie kochałeś całą ludzkość, daj nam łagodność Ducha Świętego, łaskę rozeznania i niech nasze życie, podobnie jak twoje, zostanie ukoronowane świętą śmiercią w ramionach Jezusa i Maryi. Amen.