Data dodania: 2013-09-28
W dniu 1 października 2013 r. – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji – rozpoczyna się ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

 

 

Na terenach misyjnych do furty seminarium czy domu zakonnego puka wielu młodych ludzi. Najliczniejsze seminarium duchowne na świecie jest w Nigerii.

W diecezji Enugu na przykład do kapłaństwa przygotowuje się 852 kleryków do kapłaństwa. A katolików w tym afrykańskim kraju jest tylko 10 %.

Z powodu braku pieniędzy tylko nieliczni mogą studiować. Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła (PDPA) już ponad 120 lat w drodze do kapłaństwa pomaga osobom z terenów misyjnych.

W tym roku polskie PDPA opiekuje się dwoma niewielkimi seminariami: z Iquitos w Peru i z Moramanga na Madagaskarze. Studiuje w nich 50 kleryków. Aby wesprzeć tych młodych ludzi, Papieskie Dzieła św. Piotra rozpoczynają akcję AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

Na czym polega akcja?

1. Codziennie modlić się za adoptowanych seminarzystów.

2. Wybrać sposób pomocy finansowej:

– adopcja wspomagająca, czyli wpłacić dowolną kwotę w dowolnym czasie.

– adopcja stała, czyli regularnie, co miesiąc wpłacać jakąś określoną kwotę

– adopcja grupowa, czyli co miesiąc wpłacać dowolną kwotę zebraną w grupie znajomych, w klasie, czy w jakiejś wspólnocie.

Szczegółowe informacje:

www.adomis.missio.org.pl

facebook.com/AdomisAdoptujMisyjnychSeminarzystow

Mały Gość Niedzielny.