Data dodania: 2013-09-21
Kiedy w piemonckim mieście Asti k. Turynu obchodzono coroczne dni, świętując odzyskaną wolność, połączone z licznymi konkursami i zabawami zwanymi tutaj PALIO, w zgromadzeniu Oblatów św. Józefa obchodzono bardzo uroczyście inne wydarzenie - zakończenie nowicjatu, zwieńczone składaniem I ślubów zakonnych.

 

      Nowicjat międzynarodowy ukończyło 6 współbraci - 3 włochów, 2 polaków i 1 filipińczyk.
Śluby zakonne składali na ręce O. Johna Attulli, vice generała. Świadkami byli obecni na uroczystościach prowincjałowie z Włoch i  Polski. W wigilię uroczystości nowicjusze wraz z zaproszonymi gośćmi w sanktuarium św. Józefa uczestniczyli w adoracji Najśw. Sakramentu, wypraszając potrzebnych łask dla młodych współbraci. Sama uroczystość I profesji, zgromadziła w kościele licznych gości, rodziny nowicjuszy, przyjaciół i świeckich współpracowników naszego zgromadzenia, którzy cieszą się wraz z nami z kolejnych kroków rozwoju józefitów. Przybyło wielu współbraci z okolicznych placówek - domów zakonnych wraz z delegacjami.
Nowicjusze po odbyciu rocznego Nowicjatu pod kierownictwem o. Winstona Carrera i o. Józefa Olaka, złożyli swoje pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Na tej mszy otrzymali stroje zakonne - sutanny. Wszyscy nowicjusze są kandydatami do kapłaństwa. 
 
      Ogromne wrażenie na wszystkich zrobił chór filipiński, który dbał o oprawę liturgiczną. Wykonał pieśń na złożenie darów w języku tagalo, a na zakończenie mszy odśpiewał Alleluja z oratorium Haendla.  

     Po spożyciu świątecznego obiadu, w obecności licznie zaproszonych gości,  wszyscy mogli cieszyć się dalszym uczestnictwem w wydarzeniach miejskich Asti - w Palio uroczystym, historycznym przemarszu i pokazie zręczności poszczególnych wspólnot parafialnych, grup społecznych, cechów zawodowych. Zwieńczeniem przemarszu była emocjonalnie przeżywana gonitwa koni.