Aktualności

NOWA DYKASTERIA W WATYKANIE

Data dodania: 2016-09-06

Ojciec Święty postanowił, że 1 stycznia 2017 roku rozpocznie działalność Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Obejmie ona kompetencje dotychczasowych papieskich rad: „Iustitia et Pax”, „Cor unum”, ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących oraz ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Postanowienia opublikowano w Liście Apostolskim w formie „Motu proprio” papieża Franciszka.

Pielgrzymka z Ukrainy

Data dodania: 2016-08-07

Polskie dzieci z Ukrainy dziękują za przyjęcie pod swój dach. Była to jedna noc, ale czuli się bardzo dobrze. Rozpoczynając piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę zanieśli przywiezione własne intencje, które zaniosą do Matki Bożej. Jakże ciężkie i trudne do wysłuchania przez ludzi...

WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREGO SERCA, ZA KAŻDY GEST DOBROCI, W ICH IMIENIU - BÓG ZAPŁAĆ !

KEP podziękowania

Data dodania: 2016-08-05

PODZIĘKOWANIE ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 
      Prezydium Konferencji Episkopatu Polski pragnie złożyć jak najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i zabezpieczenie pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski. 
      Dziękujemy szczególnie tym, którzy przyczynili się - tak na poziomie diecezjalnym, jak i ogólnopolskim - do organizacji Światowych Dni Młodzieży, tego wspaniałego święta młodości i wiary. 
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy ku Ojcu Świętemu Franciszkowi za wszelki trud związany z Jego pielgrzymką do Polski. 

Nuncjatura Apostolska w Polsce

Data dodania: 2016-08-05

          Nuncjusz Apostolski w Polsce JE Celestino Migliore, zakończył swoją misję w naszej ojczyźnie. 

Dziękując za posługę w Polsce, na nowej placówce życzymy wielu sił i łask od Boga. Darów Ducha Świętego w podejmowaniu decyzji. 
Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy w naszej wspólnocie józefickiej.

ŚDM pożegnanie

Data dodania: 2016-07-25

Tego chyba się nikt nie spodziewał. 

Te kilka dni w rodzinach, tak nas zjednoczyły, że rozstania były naprawdę trudne. Żegnaliśmy się jak najbliższe osoby z rodziny. Przywiązali się do nas młodzi, ale i rodzinom żal było się żegnać. Łzy w oczach po obu stronach. Wzajemne prezentanty, adresy, podpisy, ostatnie zdjęcia. Gdyby nie czekający autokar trwałoby to bardzo długo. 
     - Dla kogo będziemy szykowali kolacje i czekali - pytali z nostalgią w głosie parafianie. 
     - Polskie jedzenie, zwyczaje, tradycje, wspólna modlitwa, serdeczność, gościnność - tego nie zapomnimy twierdzili młodzi.
Następny etap ich pielgrzymowania to Kraków do którego się udali. Tam podjęły ich rodziny. Szykują się przez katechezy do spotkania z Głową Kościoła - P. Franciszkiem, do adoracji Eucharystycznej, wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga.

« 1 2 3 4 5 ...20 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu