Aktualności

wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej

Data dodania: 2017-09-15

W samo południe, w kaplicy św. Józefa Oblubieńca NMP mszą zakończyły się doroczne rekolekcje zakonne. W homilii, o. Andrzej Wątroba ukazał że termin Matki Boleściwej, towarzyszył Maryi przez całe życie, od zwiastowania poprzez narodziny w Betlejem. A na Golgocie to była kulminacja ogromu cierpień Matki Bożej.

Maryja, w tym zawołaniu Bolesnej jest współpatronką zgromadzenia Oblatów św. Józefa. Dzisiaj podczas tej Eucharystii współbrat Damian odnowił swoją profesję zakonną, deklarując, że pragnie dalej kroczyć drogą rad ewangelicznych, ślubując czystość, ubóstwo i posłuszeństwo.

pozycja warta polecenia

Data dodania: 2017-09-15

W książce: Bezwstydna moda, która zabija młodych i ich marzenia, autor ( Sławomir Sokołowski), porusza „niepoprawne politycznie” tematy, związane z powszechnym bezwstydem, modą i wynikającymi z niej zagrożeniami duchowymi i fizycznymi współczesnego człowieka, szczególnie młodzieży.

W tej publikacji autor przybliża czytelnikowi prawdę o człowieku, a więc to: kim jest człowiek, jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie; i właśnie w kontekście tej prawdy omawia współczesne zagrożenia.
Zdecydowanie polecana, dla ludzi myślących samodzielnie, a nie płynących z nurtem świata.

Szkoła u józefitów

Data dodania: 2017-09-10

Z początkiem nowego roku szkolnego, zgromadzenie Oblatów św. Józefa, rozpoczęło nowe dzieło, prowadzenie Szkoły Podstawowej nr 108 w Warszawie. Jest to szkoła już po reformie edukacji, ośmio klasowa. 

Życzymy dzieciom by dobrze się czuły w atmosferze domu nazaretańskiego, taką bowiem atmosferę proponujemy naszym wychowankom. Nauczycielom i całej kadrze szkoły, by nie zabrakło im ducha i sił do wychowania młodego pokolenia w wartościach chrześcijańskich. 

XII sympozjum Józefologiczne.

Data dodania: 2017-09-10

By bardziej kochać św. Józefa trzeba go lepiej poznać!
Dlatego 
w dniach od 25 do 30 września organizowane jest XII Międzynarodowe Sympozjum Józefologiczne w Saint-Joseph de Mont-Rouge na południu Francji.
Czym jest sympozjum?
Sympozjum to instytucja odziedziczona po greckich filozofach: jest czasem towarzyskim, zwykle bankietem, gromadzącym specjalistów dyskutowanej kwestii. Można było uczestniczyć w tych spotkaniach zarówno jako współbiesiadnik, jak i zwykły obserwator.
Międzynarodowe Sympozja Józefologiczne są starą tradycją sięgającą czterdziestu lat, gromadzącą co cztery lata Ośrodki badań z całego świata: z Włoch, Hiszpanii, Polski, Niemczech , Malty, Francji, Austrii, Meksyku, Brazylii, Korei, itd. Po raz pierwszy goszczącym państwem będzie Francja. Rodzina Świętego Józefa (La Famille de Saint Joseph), wybrana przez międzynarodowy komitet na gospodarza tegorocznego sympozjum.
Każdego dnia
proponowane będą do wyboru 45-o minutowe warsztaty prezentujących prace poszczególnych Józefologicznych Ośrodków badań: ikonografia, małżeństwo, ojcostwo, wychowanie, życie rodzinne, itd. Szczegóły programu pojawiają się na stronie internetowej sympozjumhttps://2017.fsj.fr<https://2017.fsj.fr/> , w miarę jak mówcy potwierdzają swoje uczestnictwo.


Pomoc dla Katedry

Data dodania: 2017-08-18

W najbliższą niedzielę - 20 sierpnia w naszej kaplicy zbiórka ofiar do puszek na odbudowanie katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

Podobnie jak winnych diecezjach w Polsce, także w Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – świątyni trawionej pożarem 1 lipca 2017 roku.

W parafiach D W-P kwestę do puszek należy przeprowadzić w niedzielę,
20 sierpnia 2017 roku.

« 1 2 3 4 ...24 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu