Aktualności

Modlitwa za Ukrainę

Data dodania: 2014-08-31


        W czytanym dzisiejszej niedzieli liście, biskupi polscy, zachęcają aby jutrzejszy dzień - 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, potraktować jako dzień pokutny w intencji pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie.

W tym dniu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie w intencji pokoju uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny.

Wpatrzeni w Jasnogórski Wizerunek Matki naszego Zbawiciela, ku Maryi kierujemy pokorną modlitwę:

Królowo Pokoju, zanieś twojemu Synowi naszą modlitwę w intencji Ojczyny i jej wolności, w intencji przeżywającego trudny czas narodu ukraińskiego, w intencji wszystkich ludzi cierpiących na Bliskim Wschodzie.   

Wakacyjne szlaki

Data dodania: 2014-07-22
W wakacje, na urlopach, odpoczywamy zwiedzając ciekawe zakątki Ojczyzny, ale i świata. Chcielibyśmy zachować jak najdłużej te cudowne miejsca w pamięci, przywieźć za rok swoich bliskich. Robimy zdjęcia, wysyłamy pocztówki z pozdrowieniami.

My też dostajemy od Was wspaniałe widokówki z życzeniami. Dziękujemy za pamięć i prosimy dołączcie zdjęcie, które tu, na naszej stronie umieścimy, abyśmy wspólnie się cieszyli pięknymi darami Boga. A może kiedyś pójdziemy Waszymi śladami.  Stworzymy razem mapę naszych wakacyjnych szlków.

ksm

Powołania

Data dodania: 2014-07-02
Koniec roku szkolnego, początek wakacji, to czas wyjazdów do różnych miejsc, pielgrzymek. Młodzi ludzie stawiają sobie pytania o dalsze drogi swojego życia. To dla nich seminaria i zakony organizują spotkania informacyjne czy powołaniowe. Również i nasi bracia włączają się w tę formę działalności. W tym roku odwiedzili między innymi Kalwarię Zebrzydowską, parafię św. Stanisława w Dziurowie, k. Starachowic. Przekazali materiały do sanktuariów w Kalwarii Pacławskiej, do Wąchocka. 

br. Damian Skórak osj. 

4 Marsz dla życia i rodziny

Data dodania: 2014-06-13

23 i 24 maja w Będzinie trwały Dni Życia i Rodziny. 

W kinie Nowość odbyła się projekcja filmu Odważni, podejmującego tematykę rodziny i wiary.

Na kilka miesięcy przed planowanym marszem  została zorganizowana zbiórka pod hasłem: „ Zabawka i kaszka dla bobaska - zbiorka artykułów niemowlęcych -  pieluch, mleka, kaszek, kosmetyków, zabawek, wózków itp. Ze względu na duże zainteresowanie, akcję można uznać za sukces, rodzinom w potrzebie rozdano zebrane rzeczy.

24 maja o godzinie 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego,  prowadzoną przez biskupa Grzegorza Kaszaka rozpoczął się 4 MARSZ DLA ZYCIA I RODZINY. Zakończył się w kościele św. Jana. Marsz był radosnym spotkaniem tych, którzy kochają życie  i rodzinę. Rycerze Kolumba nieśli obraz  Matki Bożej z Guadalupe patronki życia poczętego. Na koniec odśpiewano Litanię Loretańską i rozpoczął się piknik rodzinny.

Jednym z punktów programu było zakończenie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród ; 1 miejsce zdobyło zdjęcie ze Szczecina "Pokolenie". Gratulujemy. Na uczestników czekał poczęstunek.  Dzieci brały udział w konkursie plastycznym DZIECI TO ANIOŁY. 

Organizatorom gratulujemy pomysłów i życzymy sił na dalsze projekty w przyszłych latach.

 Film z Marszu można obejrzeć : http://www.youtube.com/watch?v=3jxKXQRi84g

uroczystości zakonne

Data dodania: 2014-05-26W piątek przezywaliśmy uroczystość św. Józefa Marello założyciela zgromadzenia Oblatów Św. Józefa.

W domu warszawskim uroczystej mszy świętej przewodniczył o. Prowincjał Marek Maziarz, homilię wygłosił o. Józef Gucik. O. Józef nakreślił ramy czasowe i przedstawił sylwetkę naszego założyciela. W tych burzliwych czasach po okresie napoleońskim w Piemoncie (północne Włochy), na tej pustyni duchowej, działali wielcy święci Piemontu np. św. Jan Bosco, czy św. Józef Marello ksiądz z diecezji Asti.

Powołał do istnienia zgromadzenie, aby oblaci zajęli się wychowywaniem młodzieży, katechizacją, opiekowali się starszymi, pomagali w duszpasterstwie księżom diecezjalnym. Był również świętym biskupem diecezji Acqui.

Po mszy świętej współbracia przedstawili prezentacja multimedialna o założycielu i międzynarodowym charakterze zgromadzenia. Dziękujemy : br. Damianowi za pomysł, montaż i obsługę techniczną; br. Piotrowi za tekst i recytację; drugiemu br. Piotrowi za obsługę techniczną dźwięku.

Całość zwieńczyła wspólna agapa w naszym refektarzu, przy cieście upieczonym przez braci.

kl. Dariusz O.

 

« 1...16 17 18 19 20 21 22 ...24 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu