Aktualności

KEP podziękowania

Data dodania: 2016-08-05

PODZIĘKOWANIE ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 
      Prezydium Konferencji Episkopatu Polski pragnie złożyć jak najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i zabezpieczenie pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski. 
      Dziękujemy szczególnie tym, którzy przyczynili się - tak na poziomie diecezjalnym, jak i ogólnopolskim - do organizacji Światowych Dni Młodzieży, tego wspaniałego święta młodości i wiary. 
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy ku Ojcu Świętemu Franciszkowi za wszelki trud związany z Jego pielgrzymką do Polski. 

Nuncjatura Apostolska w Polsce

Data dodania: 2016-08-05

          Nuncjusz Apostolski w Polsce JE Celestino Migliore, zakończył swoją misję w naszej ojczyźnie. 

Dziękując za posługę w Polsce, na nowej placówce życzymy wielu sił i łask od Boga. Darów Ducha Świętego w podejmowaniu decyzji. 
Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy w naszej wspólnocie józefickiej.

ŚDM pożegnanie

Data dodania: 2016-07-25

Tego chyba się nikt nie spodziewał. 

Te kilka dni w rodzinach, tak nas zjednoczyły, że rozstania były naprawdę trudne. Żegnaliśmy się jak najbliższe osoby z rodziny. Przywiązali się do nas młodzi, ale i rodzinom żal było się żegnać. Łzy w oczach po obu stronach. Wzajemne prezentanty, adresy, podpisy, ostatnie zdjęcia. Gdyby nie czekający autokar trwałoby to bardzo długo. 
     - Dla kogo będziemy szykowali kolacje i czekali - pytali z nostalgią w głosie parafianie. 
     - Polskie jedzenie, zwyczaje, tradycje, wspólna modlitwa, serdeczność, gościnność - tego nie zapomnimy twierdzili młodzi.
Następny etap ich pielgrzymowania to Kraków do którego się udali. Tam podjęły ich rodziny. Szykują się przez katechezy do spotkania z Głową Kościoła - P. Franciszkiem, do adoracji Eucharystycznej, wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga.

ŚDM ostatni dzień w diecezji

Data dodania: 2016-07-24

          Niedziela była ostatnim dniem na gościnnej ziemi zagłębiowskiej dla ponad 3 tyś. pielgrzymów w różnych części świata. Dzień w rodzinach, dzień we wspólnocie parafialnej. Były wspólne posiłki, zwiedzanie atrakcyjnych miejsc (stadniny koni, okoliczne miasta, gospodarstwa agroturystyczne, urokliwe zakątki itp.). Do południa międzynarodowa msza. Posługa liturgiczna, czytania, modlitwy wiernych, śpiewy w różnych językach. Wspólna modlitwa do Jednego Boga, choć różnie pojmowanego. Mocno wzruszające było to doświadczenie. I jak wielu mówiło chyba po raz pierwszy i chyba ostatni w ich życiu. 

           Po południu na placu przed kościołem parafianie, podejmowali gości przygotowanym poczęstunkom - grillowana kiełbaska z ogóreczkiem, ciasta, herbata, kawa i różne napoje. A wszystko przy wspólnym śpiewie i tańcach - oczywiście też międzynarodowych (od poloneza, taniec belgijski, teksański aż po nowoczesne aranżacje. 
          Dzień zakończyliśmy wspólnym odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego w języku ojczystym i naszych gości. Po ogłoszeniach na dzień rozstania, po błogosławieństwie rozjechali się wszyscy do domów na odpoczynek.

ŚDM 2016

Data dodania: 2016-07-24

Dzisiaj nasi goście z ŚDM do południa byli w Oświęcimiu. 

Z modlitwą za zmarłych, z zadumą nad okrucieństwem do jakiego zdolny jest człowiek, przeżyli kilka godzin w nazistowskim obozie zagłady. 
To był kolejny etap przygotowań do chrześcijańskich Dni Młodych.
Po południu na placu Papieskim w Sosnowcu zgromadzeni wokół ordynariusza diecezji - JE ks. bpa Grzegorza Kaszaka, uczestniczyli we mszy św. 
Po agapie był koncert, przeplatany świadectwami wiary, które złożyły miejscowe rodziny.
Młodzież, na wszystko reagowała, jak zawsze bardzo żywiołowo, spontanicznie. Nie zabrakło radości objawiającej się tańcami i okrzykami.

« 1 2 3 4 5 ...20 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu