Aktualności

Referat Erminii, Florencja

Data dodania: 2016-11-25

CZYNY MIŁOSIERDZIA: ZADANIA DLA ŚWIECKICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW OBLATÓW ŚWIĘTEGO JÓZEFA”

referat przygotowała: Erminia Del Pret,  z Florencji

Marello powiedział: „Uzgodnienie naszej woli z Wolą Bożą, to podstawa naszej pracy tu na ziemi: każda inna rzecz, czy sprawa, musi być temu podporządkowana” -WOLA BOŻA NADE WSZYSTKO.

Mamy realizować wolę Bożą!
Kiedy podążamy za Chrystusem, to zmienia się nasze życie i świat wokół nas. Naszym zadaniem jest świadczenie, że umacnia i prowadzi nas Jezus. ...
Jest to zadanie dla nas, świeckich mareliańskich: uczestniczyć w życiu społecznym i pomnażać wspólne dobro, w miarę swoich umiejętności. Tam gdzie żyjemy mamy być efektywni. To nasze powołanie, które staje się misją.

Ojciec Święty Franciszek mówił do uczestników zgromadzenia Papieskiej Rady do spraw Świeckich (17.06.2016) : „Chciałbym zaproponować wam, jako punkt odniesienia dla naszego wspólnego działania takie sformułowanie:Mocny Kościół, mocni świeccy”.

IV kongres Józeficko - Mareliański

Data dodania: 2016-10-28

IV międzynarodowy kongres świeckich józefitów marelliańskich

W dniach od 6 do 9 października 2016 roku w Rzymie odbył się IV Międzynarodowy kongres świeckich józefitów mareliańskich pod hasłem: „Służyć sprawom Chrystusa, który jest Miłosierny”. W kongresie uczestniczyły delegacje z wszystkich prowincji józefickich,

z Włoch z południa i północy, Nigerii, Boliwii, Peru, Meksyku, Brazylii, Indii, Filipin, USA i Polski.

Przedstawicielami Polskiej Prowincji Miłosierdzia byli ks. Marek Maziarz prowincjał osj, oraz Anna Koczur z Będzina.

Po ceremonii otwarcia kongresu nastąpiła prezentacja działalności oblatów w ciągu ostatnich 7 lat od ostatniego kongresu, który odbył się na Filipinach w 2009 roku.

Formacja permanentna

Data dodania: 2016-09-11

Początek września, to czas rekolekcji przed odnowieniem ślubów zakonnych. Tegoroczne rekolekcje prowadził nasz ojciec duchowny O. Andrzej Wątroba Michalita.

Rozważaliśmy, jak powinien wyglądać mój osobisty udział w rekolekcjach. Co znaczy że jestem powołanym i czy odpowiednio wykorzystuję chwilę obecną.

NOWA DYKASTERIA W WATYKANIE

Data dodania: 2016-09-06

Ojciec Święty postanowił, że 1 stycznia 2017 roku rozpocznie działalność Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Obejmie ona kompetencje dotychczasowych papieskich rad: „Iustitia et Pax”, „Cor unum”, ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących oraz ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Postanowienia opublikowano w Liście Apostolskim w formie „Motu proprio” papieża Franciszka.

Pielgrzymka z Ukrainy

Data dodania: 2016-08-07

Polskie dzieci z Ukrainy dziękują za przyjęcie pod swój dach. Była to jedna noc, ale czuli się bardzo dobrze. Rozpoczynając piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę zanieśli przywiezione własne intencje, które zaniosą do Matki Bożej. Jakże ciężkie i trudne do wysłuchania przez ludzi...

WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREGO SERCA, ZA KAŻDY GEST DOBROCI, W ICH IMIENIU - BÓG ZAPŁAĆ !

« 1 2 3 4 ...20 »

Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu